Pád (Fallen)

8. září 2011 v 17:28 |  Knihy

Pád (Fallen) od Lauren Kateové

Konečně jsem si tuto knížku vypůjčila v knihovně, takže se nemůžu dočkat až jí dočtu :) Poté, co jí dočtu sem hnedka hodím můj názor na tuto knihu, ale zatím v tomto článku vás seznámím s celou sérií Andělé a s autorkou této knihy a možná se pro ni nadchnete, jako já :)
Lauren Kate

vyrostla v Dallasu, do školy chodila v Atlantě a psát začala v New Yorku. Kromě série Andělé napsala knihu The Betrayal of Natalie Hargrove (Zrada Natalie Hargroveové). Její knihy byly přeloženy do více než 30 jazyků. Momentálně žije v Los Angels (v Laurel Canyon) se svým manželem a doufá, že bude pracovat v restauraci ( v kuchyni) a že se naučí surfovat.

Její oficiální stránky - http://laurenkatebooks.net/


Série

Má mít celkem 4 díly, 3 už vyšly v originále, 4. se zatím chystá na rok 2012

1. Díl Pád/Fallen


Sedmnáctileté Lucindě se do internátní školy Meče & kříže vůbec nechce. Není divu: spíš než obyčejná internátní škola je to polepšovna pro mladistvé delikventy. Premiantka z prestižní novoanglické přípravky skončila v ponurém prostředí georgijských močálů kvůli úmrtí chlapce, k nemuž došlo na jejím prvním (a jediném) rande v životě - úmrtí, která nedokázala uspokojivě objasnit ani ona, ani policejní vyšetřování...


2. díl Muka/Torment


Peklo na Zemi. To je pro Luce čas, kdy je vzdálená od svého andělského přítele, Daniela.
Trvalo jim věčnost najít jeden druhého a teď to byl on, kdo jí řekl, že musí jít pryč. Dost dlouho na to, aby mohl lovit Vyvržence (Outcast) - nesmrtelní, kteří chtějí Luce zabít.
Daniel Luce schová ve Shoreline, škole na skalnatém pobřeží Kalifornie s neobvykle nadanými studenty - Nephilim, děti či pokrevní příbuzní vzniklí ze spojení padlých andělů a lidí.
Ve Shoreline se Luce dozví, co Stíny jsou a jak je může použít jako okna ukazující její předchozí životy. Čím více se Luce učí, tím více se dozvídá, že Daniel jí neřekl tak úplně všechno. Něco skrývá - něco nebezpečného.
Co když Danielova verze minulosti není až tak pravdivá? Co když je Luce předurčena být s někým jiným?

3. díl Vášeň/PassionLuce by pro Daniela zemřela.
A taky, že ano. Po celou dobu, kdy se Luce a Daniel setkávali, je opětovně osud rozdělil. Luce zemřela, Daniel zůstal sám a zlomený. Ale možná to tak nemusí skončit...
Luce si je jistá, že něco - nebo někdo- z jejich minulých životů ji může pomoci. Začíná nejdůležitější cesta jejího života. Vrací se zptáky do minulosti a prochází svými minulými životy, v nichž potkala Daniela. Chce konečně najít klíč k tomu, aby se přerušil cyklus.
Cam, legie andělů a vyvrženců jsou odhodlaní Luce chytit, ale žádný z nich nemá takové odhodlání, jako Daniel. Pronásleduje Luce skrz jejich společnou minulost, protože má strach, co by se mohlo stát, kdyby přepsala historii.
Jejich láska by mohla shořet jednou pro vždy...

4. díl Úvod/Rapture

Na tomhle díle teprve Lauren pracuje, takže to tu doplním až bude hotová. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama